ARAÇ SİGORTALARI

• Zorunlu Trafik Sigortası : Trafik Sigortası ile olası bir kaza anında üçüncü şahıslara verebileceğin maddi ve bedeni hasarları teminat altına alınır. Zorunlu Trafik Sigortası ülkemizde yasalarca mecburi kılınmış bir trafik güvencesidir. Bilindiği üzere Türkiye’de yaşayan insanların günlük hayatlarında en sık rastladığı manzaralar arasında trafik kazaları yer alır. Bu bağlamda, trafik kazaları nedeniyle sık sık maddi ve bedeni kayıplar, hasarlar oluşmaktadır. Tam da bu hasarların oluştuğu noktada devreye Zorunlu Trafik Sigortası ve kasko benzeri güvenceler girer.

 

• Kasko Sigortası : Bu sigorta ile sigortacı, sigortalının poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork veya karavanlardan iş makinelerinden, lastik tekerlekli traktörler, diğer zirai tarım makinelerinden doğan menfaatin aşağıda belirtilen risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır.

a) Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,

b) Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,

c) Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar,

d) Aracın yanması,

e) Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi

 

• Pert Araç Genişletilmiş Kasko Poliçesi : Daha önce pert olmuş ve güvenli sürüşe uygun olarak onarılmış aracınıza kasko yaptırmak istiyorsanız, hiç düşünmeden bize gelin. Pert Araç Genişletilmiş Kasko Sigortası ile aracınızı güvence altına alarak sizi ve sevdiklerinizi oluşabilecek risklere karşı koruma altına alalım.

 

 

EFE SİGORTA KARİYER

Nazmi ALTINDAĞ
Sigorta uzmanı

CANLI

DESTEK

Copyright 2022 Efe Sigorta ve Aracılık Hizmetleri

KYK Aydınlatma Metni

Adres : Aziziye mahallesi Hoşdere caddesi 199/2 Çankaya/Ankara

Cep Tel : 0 530 363 0143

Sabit tel : 0 312 466 5670

mail : info@efe-sigorta.com

 

 

Bizi Tekip Ediniz